07 november 2012

Õunte müügikohad ja sordivalikud 2013 aastal
 10. märtsist 2013 on õunalett Nõmme turul suletud, sel toredal põhjusel, et kõik õunad said lihtsalt ära söödud  :)

Meie jääme siia toimetama, et uuel hooajal jälle Teile oma talu parimaid õunu pakkuda.
Uued varajased õunad tulevad müügile juba augusti keskel.
Tallinnas Nõmme turul pakume häid oma kasvatatud koduseid õunu, mis sobivad kohe söömiseks.
Puhas Eesti värk ja kõik õunad kasvatatud ainult oma talus Põlvamaal Räpina vallas!'Liivika' on saanud juba paljude ostjate lemmikuks. Ta on siidiselt mahlane, mõnusa maitseomadusega hapukasmagus õun. Paljudele meenutab kuldrenetti, kuid on siiski väga omanäoline. Mida rohelisem seda maitsvam. Hetkel üks magusamaid õunu meie valikust! (Liivika on nüüd kõik müüdud, viimased müüsime 16.veebr. 2013)


Kuldrenettidest pakume praegu vanema aia õunu, mis on  tugevamad, krõmpsumad ja mahlasemad Nad on pisut väiksemad aga maitselt meie Eesti õun palju mandariinile alla ei jää :) Pealegi veel koduselt ja puhtalt kasvatatud tervislik amps. Kuldrenettidest on jaanuariks alles vaid ampsukad :) (15.veebruariks samuti kõik müüdud )

Lobo on lumivalge sisuga ja ülimahlane, paljude lemmik. Puhta värske ehtsa õunaliku maitsega hapukasmagus õun. Lobo on eriti rasvase koorega õun. Sellist looduslikku vahakihti eritab õun ise, et paremini säilida. Suurem rasvasus näitab õuna küpsusastet, ehk siis õun on küps söömiseks ja mõnusalt valmis. Kui suuremad aasta lõpus otsa saavad, müüme uuel aastal täpilisemaid, kui ostjale sobib :) Siiani on väga sobinud, sest maitset see välimus ei muuda, pigem tekitab väike kärnake ostjas usaldust.(Veebruari lõpul 2013 saab otsa)

Aromaatset mahlakat ja hapukat Antonovkat pakume küpsetajatele. Kuigi on üksikud kliendid , kes armastavad seda õuna lihtsalt niisama süüa :) Antonovkat kasutatakse kookidele, ahjuõunaks, küpsetisteks, salatitesse, liha sisse, kapsastele jne. Amntonovka on suure C-vitamiini sisaldusega õun. (Jaanuari lõpuks kõik müüdud)24. novembrist on müügil ilusa erksa värviga õun 'Krista' Maitselt on ta hapukasmagus, mahedama maitsega. Jaanuarist alates vaid väiksemad müügil. (Jaanuari lõpuks on kõik otsas)

Tellissaare on Eestis tuntuim talveõun.  Suure C-vitamiini sisaldusega kevadeni säiliv parajalt magus talveõun. Ta on õhema koorega. Teda võib oma hea säilivuse pärast koju rohkem valmis varuda. (Samuti müüdud veebruari alguseks)

'Antei' on mahedama maitsega hapukasmagus talveõun. Ta on ka jaanuaris-veebruaris mahlane. Kergelt ja mõnusalt hapukas roheka viljalihaga ja pruunikaspunase välimusega õun. Imehea mahlane talvine õun. (Teda on veel müügil)

'Ligol' on meie aia parim talveõun. Ta on hapukasmagus, rohkem ikka magus, meenutab natuke pirni ja muid eksootilisi vilju, on krõmps, tihe hammustades, ta on väga mahlane, seisab kenasti ka laual, ei muutu jahuseks. Ta on ilus suur, punane, kollaka põhjavärvusega. Ligoli teeb meie letil hinnaliseks tema vähesus. Ligol ei ela Eesti karmis külmas kliimas talve üle. Enamus puid on meie aias külmunud. (Müügil olemas)

'Tellissaare' on hetkel müügil Nõmme turul. Info ja tellimised halika@halika.ee

Alljärgnev info on nüüd ajalooline. Nendes müügikohtades sai meie õunu osta 2012 a septembrist kuni 2013 a. veebruari alguseni. Nüüd on õunad kõik ilusasti ära söödud :)


Tartu Taluturul Lõunakeskuses:
Kuldrenett
Antonovka
Lobo
Liivika
Tellissaare

Pärnu Taluturul Aida 7:
Kuldrenett
Lobo
Liivika
Tellissaare

Põlva Talupoes raudteejaama vastas:
Tellissaare
Lobo
Liivika

Põlva Tarbijate Ühistu poodides Edu ja Toiduait:
Ilus kollane Tellissaare

 Stockmanni Kaubamajas meie õunu veebruari algusest alates ei ole.

Nõmme turul, Taluõuna enda letil on alati kindlalt Halika talu parim õun!

Halika talus Räpina vallas Põlvamaal:
Kõik sordid etteteatamisega ja kokkuleppel
halika@halika.ee või tel  51 7 83 83Ilusad mahlaõunad (korralikud, terved, mahlased, hoidlas)
Otse talust 0,30 senti kg
Tallinnasse veoga 0,70 senti (minimaalne kogus 20 kg) 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar